Masaże

Masaż bańką chińską

Bańka chińska jest jedną z odmian tzw. bańki zimnej czy też próżniowej, która działa na zasadzie zasysania tkanki pod ciśnieniem. Najczęściej spotyka się gumowe bańki jednak na rynku znajdziemy również takie, które wykonane są ze szkła i bambusa. Każde z nich charakteryzują się okrągłym kształtem i oczywiście zaokrąglonymi brzegami, dzięki czemu z łatwością dają się zassać na skórze.

Masaż bańką chińską jest masażem relaksacyjno-leczniczym. Wykorzystuje się go w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, które niesie za sobą wiele dolegliwości bólowych, a w tym:

  • bóle kręgosłupa;
  • bóle na tle korzeniowym poprzez ucisk mięśnia na nerw;
  • wzmożone napięcie mięśniowe wywołane np. przetrenowaniem czy związane z wadami postawy.

Autorski masaż głęboko rozluźniający i relaksujący

Zaprojektowany specjalnie dla Ciebie autorski masaż rozluźniający napięcia całego ciała, w tym twarzy i głowy. Ma na celu przede wszystkim zminimalizowanie negatywnych skutków siedzącego trybu życia i codziennego stresu. Jest to autorska kompozycja łącząca powolne i głębokie techniki rozluźniające, które sprzyjają regeneracji sił oraz wpływają kojąco na układ nerwowy.

Relaksacyjny masaż na bazie olejków

Relaksacyjny masaż na bazie oleju ze słodkich migdałów i indywidualnie dobranych
olejków eterycznych. Relaksacyjny masaż wykonywany na bazie oleju ze słodkich migdałów z dodatkiem olejku/ kombinacji olejków eterycznych, dobranych w sposób indywidualny, w zależności od aktualnych potrzeb klienta. Olejki te oprócz tego, iż przyjemnie pachną, działają prozdrowotnie na skórę i nasze samopoczucie, koją zmysły, duszę oraz ciało. Masaż ten dostarczy pełnego rozluźnienia oraz złagodzi bóle mięśniowe.

Masaż świecą – orientalny

Masaż aromatyczną świecą, a właściwie jej ciepłym woskiem to wyjątkowy zabieg działający kojąco na wszystkie zmysły. Dedykowany szczególnie osobom, które codziennie narażone są stres oraz pragną poprawić kondycję własnej skóry. Bazą świec są naturalne oleje roślinne, dlatego skóra po masażu staje się głęboko nawilżona, miękka, delikatna w dotyku oraz okryta przyjemnym zapachem. 

Masaż masłem shea

Masło Shea to wyjątkowy kosmetyk o działaniu pielęgnacyjnym i upiększającym. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy-antyoksydanty E i A, które chronią przed wolnymi rodnikami i hamują procesy starzenia skóry. Zapewnia uczucie luksusowego relaksu oraz zastrzyk energii witalnej zarówno dla ciała jak i umysłu. Likwiduje stres i zmęczenie oraz przywraca dobre samopoczucie.

Masaż transbukalny

Technika tego masażu polega na ugniataniu tkanek twarzy od strony jamy
ustnej oraz zewnętrznej części policzków. Skuteczność zabiegu jest tak duża, że z masażu transbukalnego korzystają nie tylko gwiazdy filmowe chcące poprawić swoją urodę, ale także osoby po wypadkach, wylewach czy udarach.

Rezultaty masażu transbukalnego

Terapia odmładzania i przywracania optymalnego napięcia mięśni twarzy zrodziła się we Francji, przeszło 20 lat temu i natychmiast poruszyła lekarzy oraz rehabilitantów stomatologicznych.

Masaż miał rozładować napięcia mięśni, pomagać przy przykurczach, szczękościsku i niedowładach, przywracać elastyczność głęboko położonych struktur. Poprzez odpowiednie uciskanie i masowanie policzków od wewnątrz i z zewnątrz przywraca młodzieńczy owal twarzy. Mięśnie głębokie w strefie policzków, nosa i warg stają się elastyczniejsze, a zmarszczki znacząco się spłycają. Optycznie powiększa się oko, a powieki się unoszą. Zmniejsza się także widoczność drugiego podbródka, kąciki ust i policzki unoszą się, więc twarz wygląda młodziej i przyjaźniej.

W wyniku ugniatania skóra jest lepiej dotleniona i lekko się różowi, a twarz staje się jędrniejsza, skóra nabiera młodzieńczej elastyczności. Poprawia się też technika operowania językiem, a tym samym dykcja, dlatego z masażu transbukalnego chętnie korzystają artyści przed występami.

Ponieważ po zabiegu wyraźnie można poczuć rozluźnienie napięć, zmniejsza się także częstotliwość występowania bólów migrenowych.

Masaż głęboko rozluźniający pleców

Wykorzystanie różnych technik ucisku tkanek pomaga w rozluźnieniu mięśni pleców. Masaż rozluźnia, uspakaja, wycisza i rewitalizuje organizm, zapewniając uczucie głębokiego odprężenia.

Masaż klatki piersiowej, szyi, karku i barku

Głęboko rozluźniający masaż klatki piersiowej, szyi, karku oraz obręczy barkowej. Masaż ten rozpoczyna się od rozluźnienia klatki piersiowej oraz szyi, następnie masowany jest kark oraz obręcz barkowa. Idealny masaż dla osób borykających się z bólem odcinka szyjnego kręgosłupa oraz z napięciowym bólem głowy. Pomaga rozluźnić napięte mięśnie oraz znieść ciężar z barków.

Masaż punktów spustowych:

Polega na odnalezieniu i opracowaniu punktów spustowych (ang. trigger points) rozsianych na całym ciele. Punkt spustowy to nadmiernie drażliwe miejsce w obrębie mięśnia szkieletowego, związane z wrażliwym palpacyjnie guzikiem wyczuwalnym w napiętym paśmie.

Terapia punktów bólowych to technika, która wykorzystuje ucisk w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach.

Celem terapii jest uwolnienie od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Terapia punktów spustowych często widnieje również pod nazwą terapii mięśniowo – powięziowej.

Główne zalety masażu punktów spustowych:

  • Rozluźnienie mięśni
  • Rozluźnienie powięzi
  • Poprawienie krążenia
  • Zmniejszenie bólu
  • Zmniejszenie napięcia
  • Poprawa wzorców ruchowych i ogólnej postawy